Факти

Рекомендації щодо встановлення контактів і налагодження взаємовигідних ділових відносин з підприємцями іноземних країн

Коментарів немає

До нас почали частіше звертатись українські виробники товарів і послуг з проханням надати їм допомогу у встановленні контактів і налагодженні взаємовигідних ділових відносини з підприємцями іноземних країн.

Відразу хочу наголосити, що єдиних рекомендацій на усі випадки життя не існує, оскільки кожна країна має свою специфіку, а її населення особливості національної культури і менталітету.

Разом з тим можна дати деякі рекомендації загального характеру.

У цій публікації ми обмежимось країнами Арабського Сходу і Західної Африки.

Варто зазначити, що у світі є 22 арабські країни, які об’єднує спільна мова і релігія. У всьму іншому вони суттєво відрізняються одна від одної.

Для прикладу візьмемо Саудівську Аравію, Катар і Кувейт. Ці держави за формою правління є абсолютними монархіями, де уся повнота влади належить монархові і його родині, що суттєво впливає і на вирішення питань виходу на ринки цих краін та має особливості встановлення і закріплення з ними ділових відносин.

Якщо коротко, то для успішної роботи на ринках Саудівськоі Аравіі, Катару і Кувейту найважливіше знайти компетентного і надійного партнера, який має добрі стосунки з родиною правлячого монарха.

В арабському світі є країни і з республіканською формою правління, наприклад такі як Єгипет і Судан. Вони також мають свої особливості, які не можна не враховувати. Не зайвим буде нагадати, що для досягнення успіху і кращого взаєморозуміння з арабськими партнерами, важливою складовою є знання арабської мови та основ мусульманської релігії і менталітету.

Тепер перейдемо до краін Західноі Африки. Тут також є своя специфіка. В першу чергу варто нагадати, що це колишні французькі колонії і багато в чому їх стиль ведення бізнесу дуже схожий з французьким. У спадок від метрополії їм дісталась і французька мова, яка є домінуючою у сфері бізнесу і державного управління.

Правила ведення бізнесу у цих краінах більш демократичні ніж у арабських, але у зв’язку з цим тут є більшою і конкуренція. Також варто зазначити, що в сучасному висококонкурентному світі ніхто нікого і ніде не чекає. Кожен товаровиробник має сам займатись просуванням своєї продукції на іноземні ринки і вести жорстку боротьбу з конкурентами.

Для виходу на ринки держав Західної Африки також важливо знайти надійного партнера, але тут можна працювати і шляхом відкриття представництва своєї компанії чи реєстраціі власного бізнесу на території однієі із цих країн.

Це загальні рекомендації. Що стосується конкретики, то тут не обійтись без живого спілкування.

Питання виведеня украінських виробників товарів і послуг на ринки арабських краін ми вирішуємо спільно з партнерами, такими як Українсько-Арабська Ділова Рада(президент шейх Емад Абуальруб ), консалтингова компанія «Сідкон»(генеральний директор Юрій Когут) і адвокатське об’єднання “P.R.S”(керуючий партнер Сергій Шутий).

Для врахування специфіки кожноі арабської країни в Українсько-Арабській Діловій Раді створено Експерні Ради, які мають вузьку спеціалізацію по кожній окремій країні і володіють інформацією щодо особливостей здійснення підприємницької діяльності на їх території. Наприклад питаннями Судану займається Експертна Рада, яку очолює вихідець із цієї країни доктор Амір Хусейн Хасан.

Координацію діяльності з виведеня украінських таваровиробників на ринки країн Західної Африки здійснюють доктор Пап Мейсса Дьонг і Геннадій Ульянич, які постійно знаходяться в Республіка Сенегал та мають можливість відслідковувати процеси,що відбуваються у цьому регіоні в режимі реального часу і давати їм об’єктивну оцінку.

Разом з тим варто зауважити, що найефективнішою формою спілкування і навчання є безпосередній контакт із зацікавленими особами, де люди мають можливість познайомитись один з одним, почути виступи і рекомендації фахівців та задати їм конкретні питання.

Ми вважаємо, що найоптимальнішою для нас фомою спілкування з підприємцями є проведення виїздних конференцій і семінарів.

Найближчим часом ми організуємо ряд таких заходів, які будуть проходити в місті Миргород, Полтавської області та Львові.

Більш детальну інформацію про дату, час і місце іх проведення буде опубліковано протягом липня 2021 року.

 

Олег Березюк, директор Інституту глобальної політики і права, віце-президент Українсько-Арабської Ділової Ради

 

Схожі матеріали

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Перспективним діловим партнером для України на заході Африки може стати Республіка Сенегал
Що вам спадає на думку, коли ви чуєте слово “росія”?
Меню