НовиниПодії

Лицемірний мир на Різдво: піар-хід від Кремля та РПЦ

Коментарів немає

5 січня на сайті РПЦ з’явився матеріал із закликом Гундяєва до «всіх сторін, залучених до міжусобного конфлікту» припинити вогонь і встановити «різдвяне перемир’я» 6-7 січня. Пізніше того ж дня Путін доручив голові МО Шойгу запровадити режим припинення вогню по всій лінії бойового зіткнення.
Президент РФ раптово наказав припинити вогонь на Різдво за юліанським календарем, щоб очорнити захисників України в очах світової спільноти, оскільки вони не перестануть боротися за свою землю. Російський лідер волів би забезпечити припинення вогню, щоб окупаційні сили мали змогу відновитися й переорієнтуватися для відновлення наступальних операцій на важливих ділянках фронту, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
На думку аналітиків, перемир’я вигідне російським загарбникам, і через нього українські воїни могли б втрачати ініціативу на полі бою. Експерти вважають, що Путін не очікує від Києва виконання раптово оголошеного РФ припинення вогню, і, можливо, закликав до перемир’я, щоб потім в інформаційному полі зробити з України державу, яка не хоче миритися.
Російська «мирна» ініціатива – це не більше, ніж піар-хід, що має на меті справити гарне враження на зовнішню аудиторію.
Якби Москва щиро прагнула «різдвяного перемир’я», то виступила б зі своєю ініціативою завчасно, а не за день по анонсованого початку. Доручення Путіна Шойгу не варто сприймати серйозно. Це все вже було, коли штурм і обстріли «Азовсталі» тривали навіть після аналогічного публічного доручення Путіна Шойгу припинити напади на гарнізон Маріуполя. Російські сили вторгнення в Україні більше не є єдиним дисциплінованим і централізовано керованим організмом, а тому ніхто не може дати гарантій, що наказ Шойгу буде виконаний. Будь-яке рішення ГШ і МО РФ військовими злочинцями Пригожина і Кадирова та інші можуть вважати для себе необов’язковим.
«Дата російського православного Різдва у 2023 році… відома століттями. Якби Путін серйозно ставився до релігійно мотивованого припинення вогню, у нього було достатньо часу, щоб підготуватися до нього. Оголошення про припинення вогню протягом 24 годин до того, як воно має набути чинності, свідчить про те, що це було оголошено з наміром виставити українські сили…, як такі, що не бажають працювати на мир…», – вважають в Інституті вивчення війни. За його даними те, що Путін дав наказ щодо перемир’я на релігійних підставах, підсилює ще одну подвійну інформаційну операцію РФ проти України, під час якої Київ намагаються змалювати таким, що пригнічує певні релігійні групи, а з президента РФ хочуть зробити «справжнього захисника християнської віри». Кремль використав дискусії про східне православне християнство як зброю, щоб звинуватити Київ у пригніченні релігійних свобод в Україні… Насправді російські війська придушували свободу віросповідання на окупованій території України з 2014 року…», – підкреслили в ISW.
Очільник РПЦ Гундяєв не має жодного морального права виступати з позицій миротворця та авторитета в православ’ї, він є натхненником і пропагандистом російської агресії. Апеляція до Різдва 6-7 січня є навмисною провокацією РПЦ, яка виступає проти українського православ’я та його руху до перенесення відзначення цього християнського свята на 25 грудня. Якщо Росія вважає, що вона воює з НАТО, то їй варто зважати, що абсолютна більшість країн НАТО відзначають Різдво за новим стилем 25 грудня.
Саме в день перед святвечором Різдва за новим (григоріанським) стилем Росія завдала терористичного удару по центру Херсона 24 грудня, вбивши 7 людей та поранивши 58.

 

Людство вже бачило перемир’я на Західному фронті Першої світової війни напередодні Різдва 1914 року. Різдвяні перемир’я відображали поширення філософії: «живи й дай жити іншим», коли піхотні підрозділи, що знаходились близько одне від одного припиняли нападчу поведінку, і організовувались у невеликі братерства, розмовляли чи обмінювались цигарками. Іноді, такі братерства дозволяли солдатам пройти між лініями, аби врятувати поранених і забрати тіла загиблих товаришів; існувала мовчазна домовленість не стріляти в час перепочинку, тренувань, чи робіт перед очима у ворога.
Очікувати ж такого верховенства людяності від Росії неможливо. Окупаційні війська тероризують українців, вчиняють акти насильства та щодня продукують воєнні злочини за власної ініціативи.

Схожі матеріали

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Енергетичний тероризм РФ та як він впливає на Європу
Як ЗСУ призупинили становлення Євгена Пригожина однією з головних політичних сил у РФ
Меню