Новини

Енергетичний тероризм РФ та як він впливає на Європу

Коментарів немає

Зазнавши краху власних військових стратегій на полі бою, російська влада не знайшла жахливішого методу воювати про України як знищувати її об’єкти критичної інфраструктури. Почавши 10-го жовтня масово обстрілювати ТЕЦ України, Росія вдалась до нового методу терору – енергетичного. Його наслідки стали відчутні й для Європи також, та викликали дещо більше аніж занепокоєння.

Гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі у своєму релізі стосовно порушень у роботі Хмельницької АЕС, заявив: «підключення до мережі Хмельницька АЕС повністю втратила о 18:35 за місцевим часом 15 листопада. Після того, як 4 діючі лінії електропередач на об’єкті були поступово втрачені протягом двох із половиною годин через ракетні удари по енергетичній інфраструктурі країни. У цей період два реактори станції було зупинено, що призвело до припинення постачання електроенергії до будинків, на фабрики та інші об’єкти».

Це є дуже тривожним «дзвіночком» для Європи, адже ядерний тероризм продовжується не дивлячись на будь-які методи боротьби проти таких дій Кремля зі сторони світової спільноти. Збій відбувся також у роботі Рівненської АЕС. Вдень, 15 листопада, РАЕС утратила зв’язок з однією зі своїх ліній електропередач. У результаті станція знизила потужність, а один із чотирьох її блоків автоматично відключився. Це свідчить про готовність РФ і надалі робити всі можливі воєнні злочини щоби взяти верх на Україною.

Наприкінці 15 листопада – дня, коли по українським об’єктам критичної інфраструктури було здійснено понад 90 ракетних запусків, Гроссі наголосив: «це була дуже тривожна подія. Вона показує потенційні ризики ядерної безпеки, з якими зіткнулися всі ядерні об’єкти України під час цієї жахливої війни, а не лише Запорізька АЕС. У той час, як зовнішнє електропостачання Хмельницької АЕС тепер відновлено, вчорашнє відключення електроенергії ясно демонструє, що ситуація з ядерною безпекою та безпекою в Україні може раптово погіршитися, збільшуючи ризик ядерної аварійної ситуації».

Завдячуючи військовій допомозі Україні та високим бойовим якостям операторів систем ППО Збройних Сил України, Європа має час на прийняття необхідних мір із запобігання ядерній кризі на своєму геополітичному Сході. Відтягування прийняття обов’язкових рішень лише розв’яже руки Кремлю ще більше, аніж це допустили у свій час.

Ситуація на Запорізькій АЕС досі не покращилась. Увесь український персонал на станції перебуває під постійним тиском, і насправді МАГАТЕ не має того рівня контролю, якій міг би запобігти реальній кризовій ситуації. Це може спричинити наслідки, які стануть набагато гіршими, ніж вибух ЧАЕС заподіяв у свій час.

Аналітики Інституту вивчення війни припускають, що російські окупанти створюють умови для того, щоб негайно перевести Запорізьку АЕС в електромережу Російської Федерації.  Раніше в «Енергоатомі» заявляли, що російські окупанти спробують підключити Запорізьку атомну електростанцію до тимчасово окупованих Криму та Донбасу. Крім того, російські окупанти посилюють тиск на персонал Запорізької атомної електростанції і агітують його до співпраці з «Росатомом». Зазначається, що окупанти не полишають спроб примусити працівників ЗАЕС підписати контракти з «Росатомом» та вигадують усе нові засоби схилити людей до співпраці.

Запобігти потенційній загрозі всьому населенню Європи можливо лише за умови посилення військової допомоги Україні та прийняттю ще жорсткіших економічних санкцій проти РФ. Як демонструє час,  лише всебічна підтримка України допомагає отримати позитивний результат, як на полі бою, так і на підрив країни агресора зсередини.

Українці не обирали долю «щита Європи», але хоробрість із якою вони виборюють віру в світле майбутнє має бути оцінено не лише заявами МАГАТЕ чи міжнародних організацій – увесь світ має стати пліч-о-пліч з Україною та покласти край ядерним загрозам у 21 столітті. Особливо, коли такі загрози створює путінський режим.

 

Фото: gazetahm.org

Схожі матеріали

Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.
Клерикалізм за межами людського: як РПЦ та УПЦ МЦ допомагають путіну вбивати Україну
Лицемірний мир на Різдво: піар-хід від Кремля та РПЦ
Меню